Kezdőoldal
Felnőtt
Ki, mikor jár
Szabad hely
Ifjúság
Elérhetőség
Fotók
Játékszabály
Fórum
Szakmai rovat

Linkek

<<előzőoldal                1. oldal               következő oldal>>

Vegyes Páros Stratégiák

 

 

A vegyes párosban általában az a felállás, hogy a páros női tagja előre jövő, a férfi pedig a háta (már a partner háta) mögé jövő labdákat játssza meg.

 

A férfi leütésekre és megütésekre törekszik, a nő pedig a hálójátékért „felel”, ejtésekkel és letámadásokkal igyekszik pontot elérni.

 

Mindkettejüknek arra kell törekedni, hogy az ellenfél két tagja közé, tehát a nő mögé és a férfi elé, középre és laposan, üsse a labdákat.

 

Ez az Elöl-Hátul, azaz Támadó felállás a jellemző a játék nagy részére, amelyből akkor kell kimozdulni, ha a párosnak védekezésre kell átállnia, mivel valamelyikük hátra kiemelt.

 

Ilyenkor a már ismertetett Oldal-Oldal, Védekező állást kell felvenni.

 

Adogatáskor az ellenfél női partnerének érdemes Átemelést adni, ezzel hátra és gyenge visszaütésre kényszeríteni.

 

 

Általános Szempontok

 

A páros csapatjáték.

 

Természetesen jó, ha a páros két tagja azonos képességekkel és tudással rendelkezik, de a valóságban mindig akad valami kis különbség kettejük között. Lehet, hogy az egyikük jobban és erősebben tud leütni, a másik meg pontosabban ejt, és jó hálójátékos, a lényeg azonban a közös munkán van.

 

A páros játékban nagyon fontos az összeszokottság, egymás játékának, húzásainak ismerete, és az, hogy a két játékos összhangban mozogjon a pályán.

 

Ezért fordulhat elő, hogy az egyéni játékban talán kevésbé jó játékosok együtt, párosban jobbak, mint a másik két – egyéniben erősebb – ellenfél által alkotott kettős.

 

A páros nem két egyéni játék összerakva, hanem közös feladat. Párost nem lehet úgy játszani, hogy két játékos két félpályán egyénizik, magának.

 

A pályán való együttműködés tekintetében nagyon fontos a két fél közötti megfelelő kommunikáció is.

 

Beszéljetek egymással, tudjátok, mit fogtok játszani, máskülönben a partnered éppen úgy csak sejteni fogja, mit ütsz, mint az ellenfél, és őt magát is meglepheted esetleg becsaphatod egy váratlan húzásoddal.

 

El kell döntenetek, melyiketek a „vezér”, vagy egyformán osztoztok a felelősségben.

 

Időnként egy rövid odaszólás vagy vezényszó is eligazítást, segítséget jelent játék közben, és vissza tudtok hozni még egy elveszettnek látszó helyzetet is.

 

Ne feledjétek tehát, a siker kulcsa: …a CSAPATMUNKA.

 

<<előzőoldal                1. oldal               következő oldal>>

                                                                                             Copyright © 2005    dtse@freemail.hu